Real Madrid – Ajax, formacionet e mundshme - Bota Sot
Real Madrid – Ajax, formacionet e mundshme

Futboll

Real Madrid – Ajax, formacionet e mundshme

Më: 5 mars 2019 Në ora: 10:04
Foto

Skuadra nga Madridi ka arritur të fitoj ndeshjen e parë të zhvilluar në Holandë, me rezultat 2 me 1, ku Ajax kishte zhvilluar një ndeshje tejet të mirë, mirëpo rezultatin në fund ishte në të mirë të spanjollve.

Në ndeshjen e dytë skuadra e Ajaxi-t do të mundohet ti shkaktojë probleme Madrilenëve, të cilët do të luajnë pa kapiteni Ramos, i cili është i suspenduar.

Real Madrid dhe Ajax pritet të startojnë në formacionin 4-3-3, e që do të jetë një ndeshje tejet interesante për tu ndjekur.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Varane, Nacho, Reguilon; Modric, Casemiro, Kroos; Vazquez, Vinicius; Benzema.

Ajax: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; De Jong, Schone; Neres, Van de Beek, Ziyech; Tadic.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...