Shaqiri: Nuk do ta harroj kurrë këtë klub - Bota Sot
Shaqiri: Nuk do ta harroj kurrë këtë klub

Futboll

Shaqiri: Nuk do ta harroj kurrë këtë klub

Më: 13 mars 2019 Në ora: 13:43
Shaqiri: Nuk do ta harroj kurrë këtë klub

“Nuk do ta harroj kurrë këtë klub, por sonte dua të fitoj”

Xherdan Shaqiri sonte do të rikthehet në ish shtëpinë e tij ku e fitoi Ligën e Kampionëve, por kësaj radhe si mysafir, me skuadrën e Liverpoolit.

Bayern Munich dhe Liverpool sonte do të zhvillojnë ndeshjen e dytë kthyese së 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve, në “Allianz Arena”. Ndeshja e parë përfundoi me barazim pa gola.

Ylli shqiptar, Shaqiri në ndeshjen e parë ishte vetëm rezervist, por sonte shpreson që të paraqitet kundër ish skuadrës së tij.

Ai tha se i pëlqen të luaj në Ligën e Kampionëve dhe se do të jetë një ndeshje shumë e vështirë.

“Është një ndeshje mes dy top-skuadrave”, tha Shaqiri.

“Për mua, është ndeshja më e mirë në këtë garë dhe do të jetë shumë intensive. Më pëlqen të luaj në Ligën e Kampionëve dhe pas një kohe të gjatë, ishte gjë e mirë të rikthesha këtu. Është një nivel më i lartë këtu”, vazhdoi Xherdan Shaqiri.

“Nayrisht, Liverpooli bëri mirë në Ligën e Kampionëve vitin e kaluar, por nuk e fitoi titullin. Tani, ne kemi një mundësi të madhe që të shkojmë tutje. Por, fillimisht duhet ta eliminojmë një top-skuadër”, vlerësoi reprezentuesi zviceran.

Shaqiri, i cili e ka fituar Ligën e Kampionëve kur ishte lojtar i bavarezëve, ka kujtime të mira nga koha e tij te kampioni gjerman.

“Bayerni është klub i madh dhe njëri prej më të mirëve në botë. Shumë njerëz do të vijnë ta shohin ndeshjen dhe unë jam i lumtur që do të rikthehem në ‘Allianz Arena”, vlerësoi Xherdan Shaqiri.

“Mezi pres t’i shoh ish-bashkëlojtarët e mi dhe njerëzit me të cilët punuam bashkë. Nuk do ta harroj kurrë këtë klub, por sonte dua të fitoj”, përfundoi Shaqa.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...