Slavia Praga eliminon Sevillën në vazhdimet dramatike - Bota Sot
Slavia Praga eliminon Sevillën në vazhdimet dramatike

Futboll

Slavia Praga eliminon Sevillën në vazhdimet dramatike

Më: 14 mars 2019 Në ora: 23:46
Slavia Praga ka eliminuar Sevillën

Slavia Praga ka eliminuar Sevillën nga Liga e Evropës duke e mposhtur pas vazhdimeve.

Fitorja e ekipit çek erdhi në formë dramatike dhe pas një goleade.

Edhe ndeshja e dytë, sikur e para, u mbyll 2 me 2.

Takimi shkoi në vazhdime ku Sevilla kaloi në epërsi në minutën e 98-të përmes Vazquezit. Slavia Praga barazoi me Van Buren katër minuta më pas. Teksa pritej që takimi të çonte Sevillën në çerekfinale, në minutën e 119-të, Simon Kjaer realizoi autogol duke i dhënë fitoren Pragës 4 me 3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...