Real Madrid i cakton çmimin James Rodriguez - Bota Sot
Real Madrid i cakton çmimin James Rodriguez

Futboll

Real Madrid i cakton çmimin James Rodriguez

Më: 15 mars 2019 Në ora: 23:14
James Rodriguez

Real Madrid ka caktuar çmimin për yllin e skuadrës, James Rodriguez.

Rodriguez, i cili aktualisht luan me skuadrën e Bayern Munich, ku është i huazuar, duket se nuk do të vazhdojë rrugëtimin në ‘Allianz Arena’.

Gjithashtu, një vend për lojtarin me gjasë nuk do të ketë as në ‘Santiago Bernabeu’, ku është rikthyer Zinedine Zidane.

Pas këtyre ngjarjeve, interesim të madh për lojtarin kanë shfaqur skuadrat nga Premierliga, Liverpool dhe Manchester United.

E këtyre skuadrave, Real Madrid u ka treguar se kërkon 70 milionë funte për të liruar lojtarin kolumbian.

Rodriguez këtë edicion përfundon aventurën dy vjetore në Bayern, dhe duhet të përgatitet për sfidat e reja që mund ta qojnë në Premierligë. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...