Nuhiu në formë, shënon për fitoren bindëse të Sheffield Wed-it - Bota Sot
Nuhiu në formë, shënon për fitoren bindëse të Sheffield Wed-it

Futboll

Nuhiu në formë, shënon për fitoren bindëse të Sheffield Wed-it

Nga: Kemajl Goca Më: 16 mars 2019 Në ora: 18:13
Nuhiu në formë, shënon për fitoren bindëse të Sheffield Wed-it

Anëtari i kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu, po dëshmohet në ligën e dytë angleze (Championship). Futbollisti shqiptar shënoi për fitoren e thellë të Sheffield Wed me rezultat 4:2 kundër Blackburnin. Fitore me shumë peshë në përmirësimin e bilancit në tabelë.  

Fletcher (10'), Nuhiu (60'), Iorfa (80') e Matias (87') shënuan për Sheffield Wed dhe Conway (72') e Bennett (88') për Blackburnin. Nuhiu u inkuadrua në lojë në minutën e 58-të dhe pas dy minutave shënoi për 2:0.  Pas 38 jave Sheffield është në pozitën e 10-të me 55 pikë dhe Blackburni i 17-ti me 47.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...