Batatina me një mesazh interesant dhe përmend edhe Fadil Vokrrin - Bota Sot
Batatina me një mesazh interesant dhe përmend edhe Fadil Vokrrin

Futboll

Batatina me një mesazh interesant dhe përmend edhe Fadil Vokrrin

Nga: K. G. Më: 19 mars 2019 Në ora: 14:18
Ilustrim

Drejtori sportiv i klubit të futbollit Llapi nga Podujeva, Tahir Batatina, ka lëshuar një mesazh interesant.

“Duhet të luftohet më shumë në fushën e blertë duke e pasur parasysh se ku ishim më parë dhe ku jemi tash duke sakrifikuar gjithçka për ngritjen e futbollit llapjan dhe që të kemi një skuadër të dashur për qytetin dhe adhuruesit e futbollit.

Fanella e Llapit ka peshë të madhe, këtë fanellë e kanë djersitur edhe shumë Legjenda ndër ta i madhi dhe i pavdekshmi, Fadil Vokrri.
Të harrohen betejat e humbura, të vazhdohet lufta duke përmirësuar gjërat për të fituar luftën e nisur”, shkruan Batatina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...