Enrique: Sergio Ramos? Ai është një lider - Bota Sot
Enrique: Sergio Ramos? Ai është një lider

Futboll

Enrique: Sergio Ramos? Ai është një lider

Më: 21 mars 2019 Në ora: 12:45
Enrique: Sergio Ramos? Ai është një lider

Kthimi në ekipin kombëtar të Spanjës i njërit prej anëtarëve të “gardës së vjetër”, që arriti suksesin e madh në Botërorin e Afrikës së Jugut, ka qenë më i komentuari në listën e fundit të Luis Enrique. Jesus Navas ka folur për “Radio Marca”, para ndeshjeve kundër Norvegjisë dhe Maltës: 

"Jam shumë i kënaqur dhe i lumtur që jam në kombëtare. Si lojtar më pëlqen të jap gjithçka. Kam punuar me përulësi dhe besim.

Falënderoj trajnerin Luis Enrique për besimin, shpresoj t’ia shpërblej me kombëtaren.  Unë mendoj se më të aftët duhet të jenë këtu. Sergio Ramos? Ai është një lider, di se si të ngrihet në çdo situatë. Te Real Madridi është pothuajse gjithçka, është gjithmonë afër shokëve të tij".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...