Emrat e mëdhenj, që dikur i bëni telashe klubet ish jugosllave - Bota Sot
Emrat e mëdhenj, që dikur i bëni telashe klubet ish jugosllave

Futboll

Emrat e mëdhenj, që dikur i bëni telashe klubet ish jugosllave

Nga: Kemajl Goca Më: 23 mars 2019 Në ora: 11:16
Në fotografi nga e majta janë Fisnik Ademi, një ish futbollist i spikatur dhe ish portieri i dëshmuar Esat Mehmeti, së bashku me Xhevdet Kastratin

Emrat e mëdhenj të futbollit të Kosovës, që nuk harrohen dhe nuk shlyhen nga kujtesa e brezit të vjetër, që në vitet e 70-ta dhe të 80-ta, përcillni me dashuri klubet, si Trepçën nga Mitrovica, Prishtinën, Vëllaznimin nga Gjakova, Lirinë nga Prizreni etj.  

Në fotografi nga e majta janë Fisnik Ademi (ka luajtur në Trepçë dhe skuadra tjera), një ish futbollist i spikatur dhe ish portieri i dëshmuar Esat Mehmeti (në Trepçë, Liri, Vardar dhe skuadra tjera), së bashku me Xhevdet Kastratin, një dashamirë i zjarrtë i lojës më të popullarizuar në botë. Emra që nuk harrohen që me lojën e tyre bënin telashe klubet ish jugosllave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...