Kujtim Shala: Rudi Vata është zgjidhja më e mirë për kombëtaren e Shqipërisë - Bota Sot
Kujtim Shala: Rudi Vata është zgjidhja më e mirë për kombëtaren e Shqipërisë

Futboll

Kujtim Shala: Rudi Vata është zgjidhja më e mirë për kombëtaren e Shqipërisë

Nga: Kemajl Goca Më: 23 mars 2019 Në ora: 13:27
Kujtim Shala

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala, tha se Shqipëria e ka njeriun që ka kapacitetin për ta drejtuar Kombëtaren e Shqipërisë dhe ai është Rudi Vata.  Shala propozon që Vata të zgjidhet përzgjedhës i Shqipërisë.  

Image

Rudi Vata

“Për momentin zgjidhja më e mirë është ish futbollisti, ish mbrojtësi Rudi Vata për kombëtaren e Shqipërisë. Vata i ka krejt ato elementet e një futbollistit që ka dhënë për kombëtaren dhe ka luajtur në klubet e Evropës, si në Francë, Bundesliga I, në Celtic, pastaj në Japoni etj.

Zgjidhja më e mirë për kombëtaren është Rudi. Është koha që kombëtaren më udhëheq një shqiptar. Ky është Rudi Vata”, tha Shala për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...