Neymar – Real Madrid, ja çka thotë babai i lojtarit - Bota Sot
Neymar – Real Madrid, ja çka thotë babai i lojtarit

Futboll

Neymar – Real Madrid, ja çka thotë babai i lojtarit

Më: 25 mars 2019 Në ora: 18:56
Neymar

Neymar është në bisedime me Paris Saint-Germain për zgjatjen e kontratës së tij me kampionët e Ligue 1, sipas babait të tij.

Braziliani ka qenë i lidhur rregullisht me një kalim te gjigandët spanjollë, Real Madrid pasi që u transferua në Paris nga Barcelona në verën e vitit 2017 për një rekord botëror prej 198 milion funteve.

Megjithatë, Neymar është aktualisht në diskutime me PSG për të zgjatur qëndrimin e tij në klub.

“Ka pasur spekulime rreth emrit të tij që kur ai ishte 17 vjeç, pasi ai bëri debutimin e tij profesional,” tha babai i Neymar për UOL.

“Neymar ka bërë dy transferime në jetën e tij, por ne spekulojmë për 10 vjet. Probabiliteti i tij nuk është shumë i lartë. Ai është në vitin e dytë të kontratës së tij. Pra, ai ka më shumë se tre vjet në këtë kontratë dhe tashmë po flasim për një rinovim me Paris Saint-Germain”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...