Ronaldo tregon se kur do të kthehet nga lëndimi - Bota Sot
Ronaldo tregon se kur do të kthehet nga lëndimi

Futboll

Ronaldo tregon se kur do të kthehet nga lëndimi

Më: 26 mars 2019 Në ora: 08:42
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo pësoi një dëmtim muskulor gjatë ndeshjes Portugali-Serbi të eliminatoreve për EURO 2020.

Cristiano Ronaldo u lëndua në minutën e 30‘-të, duke u larguar nga fusha me një dhimbje në kyçin ë këmbës.

Ylli portugez u detyrua të largohej nga fusha, pasi nuk mundi ta vazhdonte ndeshjen.

Në përfundim të takimit, i mbyllur në barazim 1-1, portugezi ka minimizuar dëmtimin.

“Dëmtim im? Nuk jam i shqetësuar. E njoh shumë mirë trupin tim dhe në dy javë do të kthehem të luaj”, ka thënë CR7 për “PortuGoal”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...