Qesharake çka ndodhi në ndeshjen Andorra-Shqipëria - Bota Sot
Qesharake çka ndodhi në ndeshjen Andorra-Shqipëria

Futboll

Qesharake çka ndodhi në ndeshjen Andorra-Shqipëria

Nga: K. G. Më: 26 mars 2019 Në ora: 13:40
Qesharake çka ndodhi në ndeshjen Andorra-Shqipëria

Është interesant kur portierët bëjnë gafa dhe absolutisht ato lere që nuk përpihen nga skuadrat e tyre, por në anën jetër shkaktojnë edhe të qeshura. 
Portieri i Andorrës Josep Gomes duke dashur ta eviton rrezikun, se godet topin dhe Armando Sadiku shënon për epërsinë 0:1 në minutën e 21-të.
Portieri Josep Gomes me gabimin trashanik të tij po bën xhiron e botës. Shqipëria fitoi sfidën me 3:0 në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...