Draxler: Neymar dhe Mbappe qëndrojnë në Paris - Bota Sot
Draxler: Neymar dhe Mbappe qëndrojnë në Paris

Futboll

Draxler: Neymar dhe Mbappe qëndrojnë në Paris

Më: 13 prill 2019 Në ora: 10:51
Ilustrim

Draxler beson se edhe edicionin e ardhshme, Neymari dhe Mbappe do ta veshin fanellën ne PSG-së.

Julian Draxler beson se bashkëlojtarët e tij, Neymar Junior dhe Kylian Mbappe, do të qëndrojnë te Paris Saint Germain, pavarësisht spekulimeve mbi të ardhmen e tyre.

Neymar la Barcelonën për PSG, duke vendosur rekord me transferimin prej 222 milionë euro, në vitin 2017, por një kthim në La Liga nëpërmjet “Los Blancos” është parë i mundshëm. Nga ana tjetër, Mbappe, që u ble nga Monaco po atë verë për 180 milionë euro, thuhet se është dëshirë e madhe e trajnerit Zinedine Zidane.

Por, mesfushori i PSG, Draxler, nuk mendon se ata kanë përfunduar punë me kampionët e Ligue 1.

“Unë nuk jam drejtori sportiv i klubit, por nëse më pyesni, mendoj se të dy do të qëndrojnë”, tha Draxler për “Canal + Sport”. “Ata kanë ende për të bërë këtu dhe kjo është arsyeja pse mendoj se do të qëndrojnë”.

Lidhur me të ardhmen e tij, ylli gjerman tha se është i lumtur duke luajtur në kryeqytetin francez dhe se është i hapur për rinovimin e kontratës.

Draxler erdhi nga Bundesliga, nga skuadra e Wolfsburg në vitin 2016. Këtë sezon, gjermani ka shënuar 3 gola në 23 ndeshje të Ligue 1. 25-vjeçari ka shënuar pesë gola në të gjitha garat dhe shtoi:

Deri më tani, Mbappe ka bërë 82 paraqitje për Parisin dhe ka shënuar 54 gola, kurse Neymari është paraqitur 53 herë për PSG-në dhe ka shënuar 48 gola.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...