De Jong u dëmtua në ndeshjen e kampionatit, agjenti zbulon nëse do të luajë kundër Juventusit - Bota Sot
De Jong u dëmtua në ndeshjen e kampionatit, agjenti zbulon nëse do të luajë kundër Juventusit

Futboll

De Jong u dëmtua në ndeshjen e kampionatit, agjenti zbulon nëse do të luajë kundër Juventusit

Më: 15 prill 2019 Në ora: 14:41
Frenki De Jong

Frenki De Jong, mesfushori i Ajaksit është në listën e të grumbulluarve, në ndeshjen e kthimit që skuadra e tij do të luajë në Torino ndaj Juventusit.

De Jong në ndeshjen me Exelsiorin, ka dalë nga fusha në minutën 28-të të sfidës, për shkak të dhimbjeve që ai kishte në kofshën e djathtë.

Agjenti i tij, Ali Dersum, ka sqaruar gjithçka para mediave, duke thënë: “Ai u ndal si një masë paraprake. Frenki ndjeu dhimbje në kofshën e djathtë, por nuk ndjeu në asnjë moment dhimbje të forta. Ishte thjesht frika që të mos shkaktohej më shumë dëm”.

De Jong jo vetëm që do të udhëtojë me skuadrën, por do të jetë gati dhe për një ndeshje të madhe ndaj kampionëve të Italisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...