Talenti i City ngre zërin kundër Pep: Kjo situatë është e padurueshme - Bota Sot
Talenti i City ngre zërin kundër Pep: Kjo situatë është e padurueshme

Futboll

Talenti i City ngre zërin kundër Pep: Kjo situatë është e padurueshme

Më: 17 prill 2019 Në ora: 00:35
Pep Guardiola

Ky sezon sportiv është shumë i komplikuar për sulmuesin brazilian Gabriel Jesus. Sulmuesi i Manchester City ka qenë shumicën e kohës në stol, duke luajtur vetëm minutat e fundit. Madje javët e fundit po luan gjithnjë e më pak.

Për trajnerin Pep Guardiola, ai është zëvendësuesi i Sergio Aguero, pasi argjentinasi është i paprekshëm si titullar në sulm. Por Jesus tashmë është mërzitur nga kjo situatë dhe ka shfryrë dufin e tij: “Është e qartë që unë dua të luaj gjithnjë dhe kjo situatë më shqetëson. Po bëhet e padurueshme”.

“Ndihem i ndrydhur nga kjo lënie pas dore. Gjithsesi, kjo më bën që të punoj gjithnjë e më shumë, të stërvitem me shumë çdo ditë për të fituar më shumë hapësira. Edhe pse hyj si zëvendësues, gjithnjë përpiqem të ndihmoj skuadrën e të jap kontributin tim”, tha Jesus.

“Në ndeshjen e fundit ndaj Crystal Palace u aktivizova në fund dhe realizova një gol, duke ndihmuar ekipin që të marrë fitoren dhe 3 pikët. Gjithsesi, pres nga trajneri të më besojë më shumë dhe të luaj më shumë minuta”, u shpreh 22-vjeçari Gabriel Jesus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...