Flamurtari i Prishtinës, emrat e 11-shit të parë të vitit 1982-83! - Bota Sot
Flamurtari i Prishtinës, emrat e 11-shit të parë të vitit 1982-83!

Futboll

Flamurtari i Prishtinës, emrat e 11-shit të parë të vitit 1982-83!

Nga: K. G. Më: 18 prill 2019 Në ora: 13:02
Në këmbë: kapiteni, i ndjeri Nuredin Sopi, Sokol Haziri, i ndjeri Xhelal Morina, Vehap Mujku, Skender Berisha-Kedi, Mehmet Fetahu. Ulur: Sylejman Havolli, Agim Hoxha, Naser Hyseni, Naim Pefqeli, Fetah Veliu

Secila periudhë ka pasur gjeneratën e saj të suksesshme të futbbollit. Gjneratë e suksesshme e Flamurtarit të Prishtinës pikërisht në vitin 1982-83.
“Gjenerata më e suksesshme që ka pas ndonjëherë Flamurtari, kampion vjeshtor të sezonit 1982/83 dhe pretendent gjerë në xhiron e fundit me kaluar në ligën e dytë federative të ish Jugosllavisë! Skuadra, në këmbë: kapiteni, i ndjeri Nuredin Sopi, Sokol Haziri, i ndjeri Xhelal Morina, Vehap Mujku, Skender Berisha-Kedi, Mehmet Fetahu.
Ulur: Sylejman Havolli, Agim Hoxha, Naser Hyseni, Naim Pefqeli, Fetah Veliu”, shkruan Fetah Veliu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...