Barcelona transferon sensacionin e Premierligës - Bota Sot
Barcelona transferon sensacionin e Premierligës

Futboll

Barcelona transferon sensacionin e Premierligës

Më: 19 prill 2019 Në ora: 15:33
Eric Abidal

Barcelona thuhet se janë të interesuar për të nënshkruar me yllin e Evertonit, Richarlison.

Marca raporton se Eric Abidal e ka bërë brazilian objektivin e tij kryesor për të përforcuar skuadrën e Ernesto Valverde.

Katalanët janë të etur për të nënshkruar me një sulmues të ri, për të mbështetur Luis Suarez dhe Lionel Messin, që po shkojnë drejt plakjes.

Richarlison i është bashkuar Evertonit në vitin 2018, dhe në 29 paraqitje ka shënuar 12 gola, duke u shndërruar në një sensacion në Premierligë.

Liderët e La Ligas gjithashtu janë të interesuar edhe për talentin e Manchester United, Marcus Rashford.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...