Tifozët tradhtojnë Juventusin, braktisin festën e titullit - Bota Sot
Tifozët tradhtojnë Juventusin, braktisin festën e titullit

Futboll

Tifozët tradhtojnë Juventusin, braktisin festën e titullit

Më: 20 prill 2019 Në ora: 23:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Juventusi sot edhe matematikisht është shpallur kampion në Serie A.

Por shumë pak tifozë kanë dalë në qendër të Torinos për të festuar titullin e tetë radhazi, arsyeja mund të jetë zhgënjimi në Champions League .

Rreth 200 tifozë janë mbledhur në Piazza San Carlo duke festuar, por pjesa tjetër e qendrës së qytetit ka qenë thuajse e boshatisur.

Megjithatë festa do të ketë një datë të dytë, pikërisht atë të 19 majit kur do të luhet ndeshja e fundit e bardhezinjve dhe do të ngrihet trofeu.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe vitin e kaluar, kur tifozët janë mbledhur për paradën e lojtarëve në qendër të Torinos.

Megjithatë bie në sy një atmosferë ndryshe këtë vit për shkak të eliminimit të parakohshëm nga Champions League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...