City ofron Agueron dhe para për Neymarin - Bota Sot
City ofron Agueron dhe para për Neymarin

Futboll

City ofron Agueron dhe para për Neymarin

Më: 23 prill 2019 Në ora: 15:57
Neymar

Manchester City synon të krijojë një skuadër edhe më të fortë për sezonin e ardhshëm, në mënyrë që të fitojë trofe edhe jashtë Anglisë.

Objektivi i madh i Pep Guardiolas mbetet braziliani Neymar, të cilin synon ta transferojë gjatë kësaj vere.

Sipas medieve në Spanjë, Neymar dëshiron të largohet nga PSG dhe duke parë dëshirën e tij për të nisur një aventurë të re te City janë të gatshëm të ofrojnë sulmuesin Sergio Aguero dhe 130 milionë funte, në mënyrë që ta bindin klubin parisien për të lejuar largimin e tij.

Kujtojmë se Neymar u transferua në Paris para dy vitesh nga Barcelona për shifrën rekorde 222 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...