Mourinho: Kam pasur probleme me këtë lojtar të Manchester United - Bota Sot
Mourinho: Kam pasur probleme me këtë lojtar të Manchester United

Futboll

Mourinho: Kam pasur probleme me këtë lojtar të Manchester United

Më: 15 maj 2019 Në ora: 11:09
Jose Mourinho

Jose Mourinho ka pranuar se ka pasur tensione me Anthony Martial gjatë kohës së tij në Manchester United.

Portugezi i cili është shkarkuar nga United në dhjetor, ishte i gatshëm për të shitur francezin gjatë verës së tij të fundit në Old Trafford.

Martial ishte i zhgënjyer dhe ishte i gatshëm të largohej pasi nuk luante shumë gjatë kohës së Mourinhos.

Duke folur për L’Equipe, Mourinho u pyet për marrëdhëniet e tij me Martialin, ku tregoi se çfarë kishte ndodhur.

“Martial është një djalë me një personalitet të ndryshëm. Shpresojë se ai do të arrijë një nivel të barabartë me potencialin e tij të vërtetë. Kishim paksa probleme, por ai është një lojtar i madh”, tha Mou.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...