Loftus-Cheek: Ne duam që Hazard të qëndrojë - Bota Sot
Loftus-Cheek: Ne duam që Hazard të qëndrojë

Futboll

Loftus-Cheek: Ne duam që Hazard të qëndrojë

Më: 15 maj 2019 Në ora: 14:32
Eden Hazard

E ardhmja e Eden Hazard në Chelsea mbetet e pasigurt – por mesazhi i shokut të tij është i prerë dhe i qartë: “Të gjithë duam që ai të qëndrojë”.

28-vjeçari ka qenë i lidhur me një transferim prej 100 milionë euro në Real Madrid – dhe si duket marrëveshja do të arrihet në verë.

Hazard njoftoi kohët e fundit se ka vendosur të largohet përfundimisht nga Chelsea – dhe destinacioni më i favorshëm për të është klubi mbretërorë spanjoll Reali.

Ndërkaq shoku i tij tek Chelsea, Loftus-Cheekn tha:

“Unë mendoj se do të mbahet mend si një nga lojtarët më të mirë që kanë luajtur për Chelsean, por edhe një nga lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Angli”

“Mendoj se ajo se çfarë ka bërë për Chelsea gjatë shtatë viteve të fundit është i mrekullueshëm dhe ai ka ndihmuar Chelsean të fitojë tituj të Premierligës – tituj të Evropa Ligës”.

“Ai është një lojtar i talentuar, por ai ka ende kohë për të përmirësuar dhe të jetë edhe më magjik”, shtoi Loftus-Cheek.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...