Ajeti shënon, Baseli fiton Kupën e Zvicrës - Bota Sot
Ajeti shënon, Baseli fiton Kupën e Zvicrës

Futboll

Ajeti shënon, Baseli fiton Kupën e Zvicrës

Nga: Kemajl Goca Më: 19 maj 2019 Në ora: 16:19
Ajeti shënon, Baseli fiton Kupën e Zvicrës

Sulmuesi nga Kosova, Albian Ajeti, shënon në finalen e Kupës së Zvicrës. Baseli triumfoi me rezultat 2:1 në përballje me Thunin, në finalen që u zhvillua në stadiumin “Stade de Suisse” në Bernë. Në minutën e 23-të, Ajeti nga afërsia me kokë godet fortë dhe plason topin në këndin e djathtë, duke kaluar në epërsi Baselin. Frei dyfishoi epërsinë (2:0) në minutën e 77-të.

Ndërkaq, Sorgic ngushtoi humbjen në 2:1 nëntë minuta pa përfunduar takimi.  Taulant Xhaka dhe Ajeti luajtën standardë, ky i fundit u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 90+3.  Edon Zhegrova qëndrojë në bankën e Baselit, por së bashku me Xhakën dhe Ajetin iu gëzuan triumfit në Kupë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...