Interi parakalon Juventusin për yllin e Fiorentinës - Bota Sot
Interi parakalon Juventusin për yllin e Fiorentinës

Futboll

Interi parakalon Juventusin për yllin e Fiorentinës

Më: 22 maj 2019 Në ora: 15:18
Federiko Kieza

Skuadra e Interit do të zhvillojë sfidën që mund të përcaktojë fatin e saj në sezonin e ardhshëm. Skuadra e Spaletit duhet të marrë fitoren ndaj Empolit në ‘San Siro’ dhe nga kjo sfidë varet edhe merkato e Interit, pasi me kualifikimin në Ligën e Kampionëve do të vinin më shumë të ardhura dhe lojtarët do të pranin të transferohen në Milano. Në këtë situatë është edhe tratativa me Federiko Kieza. Talenti i Fiorentinës është një objektiv kryesor i Interit, ndërsa zikaltërit duken se kanë parakaluar në këtë garë Juventusin. Drejtuesit e zikaltërve janë takuar me babain e Kiezës, ndërsa me kualifikimin në Ligën e Kampionëve atëherë operacioni do të kishte kushtet e duhura për të përfunduar me sukses, pasi sulmuesi italian kërkon të qëndrojë në Itali, pavarësisht kërkesave nga klubet e mëdha europiane. Ndërkohë, klubi i Fiorentinës nuk ulet në bisedime për një shumë më të vogël se 70 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...