Shaqiri: I treguam Barcelonës, jemi shumë të fortë - Bota Sot
Shaqiri: I treguam Barcelonës, jemi shumë të fortë

Futboll

Shaqiri: I treguam Barcelonës, jemi shumë të fortë

Më: 23 maj 2019 Në ora: 08:54
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri ka kaluar një sezon mjaftë të mirë te Liverpooli.

Ylli nga Kosova ka luajtur disa ndeshje të rëndësishme nën drejtimin e Jurgen Klopp. Ai ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit ku është shprehur  i lumtur për arritjen e skuadrës.

“Kjo është gjëja më e rëndësishme për një grup të madh, që të ketë bashkëjetesë”, ka thënë Shaqiri.

“Gjithsesi, mund të arrijmë shumë – dhe e pamë atë në lojë, veçanërisht kundër Barcelonës.

“Ne kishim disa lojtarë që nuk luajtën, kështu që treguam se grupi ynë është shumë i fortë. Kjo është shumë e rëndësishme gjithnjë, sidomos për këtë lojë.

“Gjithmonë është mirë të shkosh në një kamp trajnimi krejt, të qëndrosh gjithë ditën së bashku, të shijosh diellin, të stërvitet fort dhe për grupin, është gjithmonë e rëndësishme të qëndrosh së bashku.

“Kjo ju jep fuqi për ditët e ardhshme dhe shpresojmë për lojë.”

Shaqiri ishte pjesë e skuadrës së gjashtë personave të Jordan Henderson që fitoi një turne mini të mbajtur gjatë seancës së dytë të trajnimit të kampit të Marbella të martën në mbrëmje.

“Ndihemi shumë mirë, po stërvitemi shumë të vështirë dhe përgatitëm çdo sekondë për këtë lojë”, ka vazhduar ylli i Liverpoolit.

“Natyrisht mentalisht ne jemi gjithashtu ngadalë, ngadalë duke menduar për lojë dhe përgatitja është gjëja më e rëndësishme në të qenit gati për këtë lojë të rëndësishme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat