Ky gjyqtar referon finalen e madhe të Kosovës - Bota Sot
Ky gjyqtar referon finalen e madhe të Kosovës

Futboll

Ky gjyqtar referon finalen e madhe të Kosovës

Më: 23 maj 2019 Në ora: 17:13
Ky gjyqtar referon finalen e madhe të Kosovës

Është caktuar gjyqtari i finales së kupës në futboll, ku Feronikeli do të luaj ndaj Trepçës’89.

Është gjyqtari Genc Nuza, të cilët i është besuar finalja e Digitalb Kupës së Kosovës në futboll që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 20:45.

Ndihmës të tij priten të jetë, Fatlum Berisha e Bujar Selimaj ndërsa gjyqtar i katërt Befasor Kasumi.

Nuza me plotë sukses e mbylli edhe ndeshjen “finale” që përcaktojë titullin e kampionit ndërmjet Feronikelit e Prishtinës.

Kjo edhe ka bërë që Komisioni për delegimin e gjyqtarëve t’ia besojë edhe këtë ndeshje Nuzës i cili tashmë njihet si gjyqtarë me përmasa ndërkombëtare.

Për Genc Nuzën kjo është finalja e tretë që gjykon, ai më herët kishte ndarë drejtësinë ne finalen Feronikeli – Hajvalia dhe Llapi – Besa.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...