Presidenti i Bayern konfirmon: Jemi duke u marrë me transferimin e tij - Bota Sot
Presidenti i Bayern konfirmon: Jemi duke u marrë me transferimin e tij

Futboll

Presidenti i Bayern konfirmon: Jemi duke u marrë me transferimin e tij

Më: 23 maj 2019 Në ora: 17:31
Uli Hoeness

Disa ditë më parë, gjermania Kicker ka raportuar transferimin e Leroy Sane te Bayern Munich, tani ka ardhur një deklaratë e cila konfirmon gjithçka. 

Sipas Kicker, bavarezët kanë nisur kontaktet me familjen e lojtarit, e cila menaxhon sulmuesin anësor të Manchester City-t. 

Sipas raportit, Bayern është e vetmja alternativë e Sane, nëse ai vendos të largohet nga skuadra e Pep Guardiola-s, atëherë do të shkojë në Munich. 

Tani ka ardhur edhe deklarata e presidentit të kampionëve të Gjermanisë, Uli Hoeness: “Jemi duke u marrë me çështjen Sane,” është shprehur ai për Suddeutsche Zeitung. 

Siç dihet, Hoeness e ka ëndërr të krijojë një Bayern me lojtarët e përfaqësueses gjermane dhe aktualisht janë pesë, Sane do të ishte i gjashti. 

Megjithatë, fjala e fundit i takon City-t, që kërkon rreth 80 milionë euro për lojtarin.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat