Alisson – Finalja e Ligës së Kampionëve ndeshja e jetës për të - Bota Sot
Alisson – Finalja e Ligës së Kampionëve ndeshja e jetës për të

Futboll

Alisson – Finalja e Ligës së Kampionëve ndeshja e jetës për të

Më: 24 maj 2019 Në ora: 16:15
Alisson Becker

Portieri i Liverpool, Alisson Becker, pranon se finalja e Ligës së Kampionëve në javën e ardhshme është ndeshja më e madhe e karrierës së tij.

Braziliani arriti në gjysmëfinale sezonin e kaluar, kur ekipi i tij Roma u mposht pikërisht nga djelmoshat e Jurgen Kloppit.

“Sapo përfunduam Premierligën, kemi 20 ditë për të përgatitur për finalen,” tha ai për liverpoolfc.com.

“Është mirë për t’u përgatitur – është mirë që ne t’i mbajmë mendjet tona të lira nga gjërat e jashtme”, shtoi ai.

“Vjen këtu është e veçantë për ne – mund të kemi më shumë kohë së bashku dhe të flasim më shumë – kjo është e rëndësishme për një ekip që dëshiron të arrijë gjëra të mëdha.

“Është moti i mirë – moti i përkryer për të punuar. Është paksa e nxehtë në krahasim me atë që kemi përdorur për t’u trajnuar por është koha që ne do të gjejmë në Madrid, kështu që është mirë për ne “.

Megjithatë – braziliani ishte i gatshëm të ndajë lëvdatat e ti për shokët e skuadrës.

“Ishte një nder i lartë, një çmim i madh në botën e futbollit”, tha ai.

“Çmimi nuk është vetëm i imi, por është një çmim edhe për shokët e ekipit tim, të cilët punojnë shumë për të mbajtur zhvilluar lojë të bukur. Është një objektiv për të gjithë ne”, tha Alisson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...