SHBA fiton dhe vendos rekord! - Bota Sot
SHBA fiton dhe vendos rekord!

Futboll

SHBA fiton dhe vendos rekord!

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 08:35
Shtetet e Bashkuuara të Amerikës kanë mposhtur me rezulttin 13 me 0 Tailandën

Një surprizë vjen nga bota e futbollit të femrave.

Shtetet e Bashkuuara të Amerikës kanë mposhtur me rezulttin 13 me 0 Tailandën. E kjo fitore është futur në historinë e futbollit për femra si fitorja më e thellë.

Kampionët e vitit 2015 e mbyllën pjesën e parë me rezultatin 3-0. Pastaj SHBA nuk u mjaftua me aq, duke shënuar edhe 10 herë të tjera.

Në futbollin për femra është pikërisht SHBA-ja ajo që e mbante rekordin edhe para këtij të vendosur tani. Atëherë SHBA kishte mposhtur Kinën me rezultatin 7-0.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...