Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian - Bota Sot
Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

Futboll

Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 09:54
Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon ka mundësi ti bashkohet gjigantit portugez, skuadrë së Portos.

Siç raportojnë mediat italiane, Buffon është synimi kryesor i Portos për këtë merkato verore.

41-vjeçari nuk arriti ta vazhdojë karrierën me skuadrën e PSG-së, dhe me shumë mundësi pritet që Porto ta transferojë atë për të zëvendësuar, Iker Casillas i cili është larguar nga futbolli pas sulmit në zemër që e pësoi disa javë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...