Griezmann ka zgjedhur skuadrën ku do të transferohet - Bota Sot
Griezmann ka zgjedhur skuadrën ku do të transferohet

Futboll

Griezmann ka zgjedhur skuadrën ku do të transferohet

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:29
Antoine Griezmann

Sulmuesi francez ka njoftuar që do të largohet nga Atletico Madridi.

E ardhmja e Antoine Griezmann është një çështje shumë e diskutuar në Spanjë, pasi deri më tani nuk dihej se ku do të transferohej.

Por duket se tashmë ai ka vendosur dhe ekipi i tij i radhës do të jetë Barcelona.

Sulmuesi francez i cili pak ditë më parë zyrtarizoi largimin nga Atletico Madrid në afatin kalimtar të kësaj vere, ende nuk ka zbuluar skuadrën e tij të re.

Por duke iu referuar edhe fjalëve të Griezmann i cili deklaroi se e vendosur se ku do të jetë e ardhmja, gazeta Mundo Deportivo bën me dije se sulmuesi francez do të transferohet te Barcelona dhe e ka e bërë tashmë zgjedhjen e tij.

I penduar që i refuzoi një vit më parë blaugranat, Griezmann tashmë është në pritje që dy klubet Barça dhe Atletico Madrid të gjejnë një marrëveshje për kalimin e tij në Camp Nou.

Ai madje ka pranuar edhe ulje të pagës, vetëm që t’i mundësohet transferimi te Barcelona ku do të luajë përkrah Lionel Messit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...