Guardiola mbyll derën Juves: Mirë jam te Siti - Bota Sot
Guardiola mbyll derën Juves: Mirë jam te Siti

Futboll

Guardiola mbyll derën Juves: Mirë jam te Siti

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:25
Pep Guardiola

Çështja e trajnerit të Juventusit po kthehet në një telenovelë. Ka qenë vetë Pep Guardiola, i cili nga një turne golfi ku merr pjesë, është shprehur se do të respektojë kontratën me Sitin, ndërsa mundësia për t’u larguar ekziston vetëm nëse klubi anglez do ta marrë me shkelma.

“Lajmet vazhdojnë të dalin dhe të përsëriten, por kam një kontratë dy-vjeçarë me Mançester Sitin. Nëse ata nuk më marrin me shkelma, atëherë do të qëndroj”, tha Guardiola, duke sqaruar të ardhmen e tij.

Mesa duket, kandidati i vetëm real për stolin e Juventusit është Mauricio Sarri, i cili do të zyrtarizohet sapo të lirohet dhe të zgjidhë detyrimet me klubin aktual, Çellsin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...