Inter mbyll transferimin e talentit Agoume: detajet! - Bota Sot
Inter mbyll transferimin e talentit Agoume: detajet!

Futboll

Inter mbyll transferimin e talentit Agoume: detajet!

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 17:29
Lucien Agoume

Lucien Agoume është i Interit, për të konfirmuar finalizimin e operacionit mungon vetëm zyrtarizmi.

Brenda pak ditësh, agjenti i lojtari ka qenë dy herë në selinë e Interit. Në takimin e parë arriti marrëveshjen personale të mesfushorit me klubin zikaltër dhe u kthye në Francë, aty ku i komunikoi detajet e operacionit klubit të Sochaux, që disponon kartonin e 17-vjeçarit.

Edhe pse është kaq i ri në moshë, Agoume ka bërë 16 paraqitje me Sochaux në Ligue 2, ku ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, që i krahasojnë karakteristikat e tij me ato të Paul Pogba.

Operacioni do të mbyllet për 4.5 milionë euro dhe do të ketë disa bonuse të rëndësishme në bazë të ecurisë së lojtarit, që fillimisht do të luajë me ekipin e të rinjve të Inter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...