Ky njeri i pabesë qante, se urdhri i erdhi nga Beogradi kundër Kosovës! - Bota Sot
Ky njeri i pabesë qante, se urdhri i erdhi nga Beogradi kundër Kosovës!

Futboll

Ky njeri i pabesë qante, se urdhri i erdhi nga Beogradi kundër Kosovës!

Nga: Kemajl Goca Më: 15 qershor 2019 Në ora: 14:17
Saviçeviq dhe i pabesi Tumbakoviq

Lubisha Tumbakoviq që nga data 7 qershor e këndej nuk del asnjëherë të flet publikisht se kush dha urdhër që ai mos ta udhëheq Malin e Zi në duel me kombëtaren e Kosovës. 

Tumbakoviq me prejardhje shqiptare por fort i lidhur me serbët, i ka futur veshët në lesh dhe nuk bën zë, nuk tregon se kush e ka kërcënuar përveç Qeverisë së Serbisë! “Ka qarë dhe nuk e ka pas të lehtë”, tha mes të tjera Dejan Saviçeviç për Tumbakoviqin që nuk e kishte guximin ta udhëheq Malin e Zi. 

Saviçeviq e ka thënë hapur se u bë naiv që i besoj shumë Tumbakoviqit.  

Tumbakoviqi u tregua i pabesë dhe tani për këtë tradhti ndaj Malit të Zi ka gjasa të shpërblehet nga Serbia që të emërohet si selektor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat