Saviqeviqit ia shajnë në kor buzët për Kosovën! T’i q... buzët e prishura! - Bota Sot
Saviqeviqit ia shajnë në kor buzët për Kosovën! T’i q... buzët e prishura!

Futboll

Saviqeviqit ia shajnë në kor buzët për Kosovën! T’i q... buzët e prishura!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 qershor 2019 Në ora: 13:48
Saviqeviqit ia shajnë në kor buzët për Kosovën! T’i q... buzët e prishura!

Dejan Saviçeviqi ka prishur miqësinë me tifozët famëkeq “Delija” sepse ai ua goditi me deklaratë  presidentin e klubit të futbollit Cërvena Zvezda nga Beogradi, Zvezdan Terziq!

“Delija” famëkeqe gjatë ndeshjes së mbrëmshme të basketbollit të play-off-it të Serbisë, mes C. Zvezdës dhe Partizanit, u përkujdesen ta shajnë në kor ish futbollistin e C. Zvezdës, Dejan Saviçeviqin, që me këtë futbollist kishin fituar titullin e Evropës.

Saviçeviqi ka qenë dorë e djathtë e Serbisë, por punët i ka prishur pasi që Terziqi ka urdhërua që lojtarët e C. Zvezdës, Stojkoviq e Ivaniq mos të luajnë për Malin e Zi kundër Kosovës.

“Delijat” me fyerje të rënda, Saviçeviqit ia shajnë në kor buzët për Kosovën! “T’i q... buzët e prishura!”, sharje e rëndë nga “Delija”.

“Veriu dorë e zgjatur e Serbisë, kurrë udhëheqës e detyrë, ti q.. ato buzë të prishura”, fyejnë “Delija” e gjithë kjo vjen shkaku i Kosovës.
“Delija” shpalosi pankartën me fyerje ndaj Saviçeviqit. Ata e djegën edhe Flamurin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...