Vushtrria me diçka speciale për Milot Rashicën - Bota Sot
Vushtrria me diçka speciale për Milot Rashicën

Futboll

Vushtrria me diçka speciale për Milot Rashicën

Nga: K. G. Më: 16 qershor 2019 Në ora: 19:40
Vushtrria me diçka speciale për Milot Rashicën

Klubi i futbollit Vushtrria i dhuron mirënjohje të veçantë ish futbollisti të saj, Milot Rashica, që po shkëlqen me Werder Bremenin dhe kombëtaren e Kosovës.

“Sot i dhurova mirënjohje për kontributin dhe imazhin e dhënë për klubin tonë, krenarisë së Vushtrrisë dhe gjithë Kosovës - Milot Rashicës.

Nga kalimi i Milotit prej Vitesse tek Werder Bremen, klubi ynë përfitoj një shumë prej 100.000 mijë euro, ku 10% të shumës i takuan menaxherit z. Shukri Asllanit i cili ndërmjetësoj punën ligjore mes klubit tonë dhe klubit të Werderit.
Këto para të Milotit u shfrytëzuan për sezonet 2017 dhe 2018 ku President i klubit isha unë, dhe rezultoi edhe arritja e synimit tonë Superligës.

Faleminderit Milot që na bënë krenar dhe jep kontribut të madhë për Vushtrrin e Kosovën.
I arritësh majat e futbollit botërorë”, shkruan Naser Imeri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...