Mendy i kërkon falje Lucas Vazquez pas asaj që bëri në Twitter - Bota Sot
Mendy i kërkon falje Lucas Vazquez pas asaj që bëri në Twitter

Futboll

Mendy i kërkon falje Lucas Vazquez pas asaj që bëri në Twitter

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 09:32
Mendy i kërkon falje Lucas Vazquez pas asaj që bëri në Twitter

Transferimi i fundit i Real Madrid, Ferland Mendy, ka bërë një gabim, për të cilin tashmë është bërë pishman.

Mendy, i cili u transferua nga liga franceze, saktësisht skuadra e Olympique Lyon, ka probleme me gjuhën që flitet në Spanjë.

Lojtari, gjatë kohës së lirë që po kalonte në ‘Twitter’, ka pëlqyer një postim ku flitej për shokun e tij të skuadrës, Lucas Vazquez.

Por, mbrojtësi francez duket se nuk ka pasur ide se për çfarë fliste postimi në fjalë, pasi aty shkruhej për dëshirën që Lucas Vazquez të largohet menjëherë nga skuadra.

Gjithsesi, me të kuptuar gabimin e tij, Mendy ka reaguar duke kërkuar falje, raporton ‘AS’.

Lojtari ka justifikuar problemin e tij duke thënë se akoma nuk kupton mirë gjuhen spanjolle, dhe ka premtuar se gabime të tilla nuk do të ndodhin më.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...