Pensionohet De Rossi - Bota Sot
Pensionohet De Rossi

Futboll

Pensionohet De Rossi

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 16:30
De Rossi

Ish-mesfushori i Romës, Daniele De Rossi ka vendosur të pensionohet nga futbolli profesionist, sipas Sky Sport Italia.

De Rossi i dha fund karrierës së tij të gjatë me Romën në muajin maj dhe thuhej se do t’i bashkohej ndonjë klubi i MLS të SHBA-së apo Boca Juniors.

Po ashtu, u raportua se ai ishte i hapur ndaj idesë për të qëndruar në Serie A, me Fiorentinën favorite për shërbimet e tij.

Megjithatë, sipas Sky Sport dhe Il Tempo, mesfushori veteran do t’i varë këpucët në gozhdë së shpejti dhe do të fokusohet në karrierën e trajnerit.

Fituesi i Kupës së Botës do t’i mbushë 36 vjet në fund të këtij muaji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...