Dejani kurrë nuk do t’ia fal qytetarit të Mitrovicës, që e tradhtoi për Serbinë! - Bota Sot
Dejani kurrë nuk do t’ia fal qytetarit të Mitrovicës, që e tradhtoi për Serbinë!

Futboll

Dejani kurrë nuk do t’ia fal qytetarit të Mitrovicës, që e tradhtoi për Serbinë!

Nga: Kemajl Goca Më: 11 korrik 2019 Në ora: 11:04
Dejani kurrë nuk do t’ia fal qytetarit të Mitrovicës, që e tradhtoi për Serbinë!

Dejan Saviçeviqi është shumë i zemëruar në ish selektorin e Malit të Zi, Lubisha Tumbakoviq! Dejani  kurrë nuk do t’ia fal, që sipas disa mitrovicasve, Lubisha ka rrënjë shqiptare dhe është qytetar i vjetër nga Mitrovica, pasi që vjen nga familja Tumbaku.

Mbiemrin Tumbaku e ka bërë Tumbakoviq me shkuarjen në Beograd të familjes së Lubishës, sepse prindi i tyre ishte martuar me një serbe.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, Dejan Saviçeviq, kurrë nuk do t’ia fal këtë tradhti Lubishës, që kishte vepruar siç kishte thënë Beogradi dhe Serbia pak orë (me 7 qershor) para ndeshjes me Kosovën, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020.  

Kjo ndeshje kishte përfunduar me rezultat 1:1, që u luajt në Podgoricë. Madje Lubisha është emëruar edhe selektor i Serbisë menjëherë pas largimit nga Mali i Zi.

“Kur e kemi tërhequr Kosovën, sikur atëherë të më kishte thënë: ‘Shiko Dejo, vjen Kosova, unë nuk mundem”, do ti thoja OK, e pranoj. Do të kishim disa muaj kohë për tu përgatitur”, tha mes të tjera Saviçeviq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...