AS Monaco ka një lajm të mirë për talentët e futbollit në Kosovë - Bota Sot
AS Monaco ka një lajm të mirë për talentët e futbollit në Kosovë

Futboll

AS Monaco ka një lajm të mirë për talentët e futbollit në Kosovë

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 17:18
ilustrim

AS Monaco i ka dalë në mbështetje kampit të rekrutimit të futbollistëve të talentuar “Talent Kosova”, që synon të zbulojë talentë për të ardhmen.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi nga Principata e Monakos, që ka konfirmuar se në këtë kamp do të testohen futbollistët e lindur në vitin 2001 deri në vitin 2009.

Qëllimi i këtij kampi është zbulimi i talentëve të rinj në këtë vend.

Kohëzgjatja e këtij kampi për një ditë do të jetë katër orë.

Përmes këtij kampi, disa nga futbollistët e talentuar nga Kosova do ta kenë rastin që të shkojnë në klubin e Monacos.

Ndryshe, në Kosovë momentalisht kamp rekrutimi është duke mbajtur edhe klubi i Lokomotivës së Zagrebit.

Ndërkaq, më parë kampe të tilla kishin mbajtur edhe gjigantët evropian si Milan dhe Arsenal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...