Leipzig shpenzon 25 milionë € për të "panjohurin" e Premier League - Bota Sot
Leipzig shpenzon 25 milionë € për të "panjohurin" e Premier League

Futboll

Leipzig shpenzon 25 milionë € për të "panjohurin" e Premier League

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 23:37
Ademola Lookman

Transferimi i Ademola Lookman te RB Leipzig nga Everton është pranë finalizimit. Sipas informacioneve të Sky UK, dy klubet kanë gjetur akordin financiar. 

Blerja pritet të zyrtarizohet brenda 24 orëve të ardhshme dhe thuhet se lojtari do t’i kushtojë 25 milionë euro gjermanëve. 

Lookman është transferuar te Leipzig në dimrin e 2018-ës në formë huazimi dhe ka bindur gjermanët ta blejnë përfundimisht një vit pasi i përfundoi huazimi.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...