Gati nënshkrimi, Matthijs de Ligt mbërrin në Itali - Bota Sot
Gati nënshkrimi, Matthijs de Ligt mbërrin në Itali

Futboll

Gati nënshkrimi, Matthijs de Ligt mbërrin në Itali

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 06:28
Matthijs de Ligt

Kapiteni i Ajax Matthijs de Ligt ka mbërritur në Torino për të komplëtuar transferimin tek Juventus, një trasnferim i cili do bëhet për 67.5 milion paund, 70 milion euro.

19 vjeçari pëlqehej dhe u kërkua edhe nga Manchester United, Barcelona, PSG, por hollandezi preferoi të vazhdojë karrierën e tij në Seria A.
AI mbërriti në Torino me avion ‘Jet’ dhe pas mbërritjes deklaroi se është i lumtur që ndodhët këtu.

Matthijs de Ligt debutoi në 2016 dhe fitoi Kampionatin dhe Kupën e Hollandëz. Në 2017 ishte në finalen e Europa League. Ai ka shënuar 8 gola në 77 ndeshje me Ajaxin, ekipi për të cilin luajti që 9 vjeç dhe në mars të 2018 u bë kapiten, duke qenë kapiteni më i ri i klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...