Debutim ëndrrash, sulmuesi i Kosovës shënon dy gola për Fenerbahcen - Bota Sot
Debutim ëndrrash, sulmuesi i Kosovës shënon dy gola për Fenerbahcen

Futboll

Debutim ëndrrash, sulmuesi i Kosovës shënon dy gola për Fenerbahcen

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 19:20
Debutim ëndrrash, sulmuesi i Kosovës shënon dy gola për Fenerbahcen

Sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi vijon të mahnisë me formën e tij. Futbollisti i Kosovës ka shënuar dy gola në ndeshjen debutuese me fanellën e Fenerbahces, ndaj turqve të Bursasporti.

Ish-futbollisti i Teutës dhe Besës së Kavajës, u transferua pak ditë më parë nga skuadra e Rizersporit drejt gjigantëve të Fenerbahçes, teksa e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën me klubin turk.

Në përballjen e sotme, shqiptari i Kosovës, gjeti rrugën e rrjetës në fundin e pjesës së parë, pas një asistimit të Potuk, ndërsa në minutën e 51-të, dyfishoi rezultatin,. 2:0.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...