Giampaolo me shkop magjik, nxjerr nga pluhuri dështimin e Milanit - Bota Sot
Giampaolo me shkop magjik, nxjerr nga pluhuri dështimin e Milanit

Futboll

Giampaolo me shkop magjik, nxjerr nga pluhuri dështimin e Milanit

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 00:56
Marco Giampaolo

Trajner i ri, situata të reja. Marco Giampaolo ka ndërmend t'i surprizojë të gjithë me Milanin e ri. Tekniku është impresionuar nga Andrea Conti. Ky i fundit është konsideruar një dështim i madh që pas afrimit nga Atalanta. 

Mbrojtësi ka qenë krejtësisht i pafat, pasi ka kaluar disa dëmtime shumë të rënda. Minutat i kanë munguar dhe nuk është parë kurrë si lider. Trajneri i ri i "Djallit", Giampaolo nuk mendon kështu. Ai kërkon të rilindë Contin dhe u ka komunikuar drejtuesve që e sheh si pjesë të rëndësishme të projektit të tij. 

25-vjeçari ka shansin të tregojë veten dhe t'i japë sërish drejtim karrierës së tij. Genaro Gattuso e riktheu sezonin e kaluar duke e futur në disa ndeshje si titullar, por vetëm 494 minuta për të. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...