Matthijs De Ligt thotë se nuk ishte Ronaldo ai që e bindi t’i bashkohet Juventusit - Bota Sot
Matthijs De Ligt thotë se nuk ishte Ronaldo ai që e bindi t’i bashkohet Juventusit

Futboll

Matthijs De Ligt thotë se nuk ishte Ronaldo ai që e bindi t’i bashkohet Juventusit

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 06:55
Cristiano Ronaldo

Matthijs de Ligt , zbulon se vendosi të bashkohet me Juventusin para se të fliste me Cristiano Ronaldon dhe se ishte Maurizio Sarri ai që luajti një rol ‘të madh’ në lëvizjen e tij.

De Ligt më në fund përfundoi transferimin prej 85.5 milionë euro nga Ajax të mërkurën dhe mbrojtësi u zbulua si lojtar i Juventusit për herë të parë.

“Kam luajtur tre vjet për Ajax dhe kam marrë shumë minuta në fushë sezonin e kaluar, kështu që unë mendoj se kam një përvojë shumë për një 19-vjeçar, por kjo është arsyeja pse unë e bëra këtë hap, për të marrë më shumë përvojë dhe të mësojnë nga këta lojtarë, sepse krahasuar me ta, unë po filloj vetëm, kështu që shpresoj se mund të arrij para tyre, “filloi ai.

“Është një hap shumë i madh, hapi i parë jashtë vendit tim, kështu që është diçka për të cilën duhet të mësohem, por unë u ndjeva shumë mirë nga mënyra se si tifozët e Juventusit më mirëpritën. Unë kam qenë me të vërtetë krenar për këtë dhe shpresoj se mund t’u jap atyre shumë.

“Në atë kohë unë ende po kuptoja se çfarë dëshiroja të bëja dhe cili klub dëshiroja të bashkohej pas verës. Unë tashmë kisha një ide se cili ishte ai, por gjithmonë i thashë Mino [Raiolës] do të vendosja pas Lidhjes së Kombeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat