Tifozët e Arsenalit pas humbjes nga Barca: Largoni këta tre futbollistë - Bota Sot
Tifozët e Arsenalit pas humbjes nga Barca: Largoni këta tre futbollistë

Futboll

Tifozët e Arsenalit pas humbjes nga Barca: Largoni këta tre futbollistë

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 11:51
Tifozët e Arsenalit pas humbjes nga Barca: Largoni këta tre futbollistë

Arsenali pësoi humbje 2-1 nga Barcelona në ndeshjen e tyre të fundit para-sezonale para se të fillojë sezoni i Premierligës 2019/20 javën e ardhshme.

Sulmuesi gabonez Pierre-Emerick Aubameyang i dha ‘Gunnersave’ epërsinë në pjesën e parë në Camp Nou me një goditje të shkëlqyer.

Barcelona barazoi përmes një autogoli komik të Ainsley Maitland-Niles, përpara se Luiz Suarez të shënojë golin e fitore për t’i siguruar ekipi të tij rofeun Joan Gamper.

Suarez u shkëput mirë nga markimi i Shkodran Mustafit dhe mbrojtësi gjerman ishte një nga tre lojtarët që një numër i tifozëve pretendojnë se duhet të shiten përpara se të mbyllet dritarja e transferimeve të verës javën tjetër.

Mesfushori Granit Xhaka dhe anësori Henrikh Mkhitaryan u kritikuan gjithashtu pas humbjes 2-1 nga Barcelona.

Gjithsesi, te Arsenal nuk pritet të ketë largime këtë verë pavarësisht kërkesave të tifozëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...