Dani Alves dëshmitar, Pato dhuron “show” dhe shënon si dikur ndaj Barcelonës - Bota Sot
Dani Alves dëshmitar, Pato dhuron “show” dhe shënon si dikur ndaj Barcelonës

Futboll

Dani Alves dëshmitar, Pato dhuron “show” dhe shënon si dikur ndaj Barcelonës

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 17:29

Alexandre Pato është rikthyer edhe një herë të tregojë një nga cilësitë e tij më të mira: shënimin e golave.

Sulmuesi brazilian shënoi dy gola vendimtarë në fitoren 3-2 të Sao Paulo ndaj Santos, që afrohet me kreun, me 8 pikë diferencë mes dy skuadrave. Në tribunë për këtë ndeshje ishin dy afrimet e bujshme, Dani Alves dhe Juanfran.

Santos e mbylli pjesën e parë në avantazh, ndërsa me fillimin e të dytës ishte Pato që shënoi nga brenda zone, me një top që i doli më fat. Pak pas tij, shënoi edhe Reinaldo me penallti, ndërsa për të siguruar fitoren ish-sulmuesi i Milanit shënoi një gol të jashtëzakonshëm, duke u nisur nga mesi i fushës në sprint dhe dribloi mbrojtësin e fundit duke e rrëzuar përtokë dhe shënoi, thuajse si goli ndaj Barcelonës në Champions League vite me parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...