Barca e largon nga lista, Coutinho drejt transferimit te kjo skuadër - Bota Sot
Barca e largon nga lista, Coutinho drejt transferimit te kjo skuadër

Futboll

Barca e largon nga lista, Coutinho drejt transferimit te kjo skuadër

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 20:27
Philippe Coutinho

Philippe Coutinho është gati t’i bashkohet në huazim Bayern Munich, sipas raportimeve të medieve të huaja.

Braziliani i cili ka ‘luftuar’ për një vend te Barcelona, ka qenë i lidhur me një kalim te Arsenel dhe Tottenham derisa afati kalimtar në Angli po i afrohej fundit, por asgjë nuk u materializua.

Ish ylli i Liverpoolit, do të transferohet në Bundesligë, te skuadra e Bayern Munich.

Raportohet se marrëveshja tashmë është arritur, dhe se për finalizimin e këtij transferimi, kanë mbetur të zgjidhen vetëm disa detaje jo të rëndësishme.

Lojtari edhe pse është ftuar për ndeshjen hapëse të La Ligas kundër Athletico Bilbao, në momentet e fundit është fshirë nga lista, dhe nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Ernesto Valverde.

Largimi i Coutinhos do t’i hapte rrugë rikthimit të Philippe Neymar te Barcelona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...