Lajme të këqija për Kosovën! - Bota Sot
Lajme të këqija për Kosovën!

Futboll

Lajme të këqija për Kosovën!

Nga: Kemajl Goca Më: 18 gusht 2019 Në ora: 16:06
Lajme të këqija për Kosovën!

Kombëtarja e Kosovës mund të ballafaqohet me një situatë pakëndshme në rast se Milot Rashica do të mungojë një kohë të gjatë për shkak të lëndimit. 

Të gjithë luten që shkalla e lëndimit të yllit të Kosovës që mos të jetë e shkallës së rëndë! Rashica ka asistuar për Werderin në ndeshjen e djeshme, por e humbën me rezultat 3:1 nga Fortuna e Dyseldorfit. Rashica u largua nga fusha në minutën e 65-të. 

Kosova me 7 shtator do të ndeshet me Çekinë dhe me 10 shtator me Anglinë, në kuadër të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2020. 

Në rast se edhe Rashica do të mungojë gjatë, atëherë do të kemi dy mungesa shumë të mëdha, pasi që edhe Arbër Zeneli i Reimsit nuk mund të kthehet deri në vitin tjetër! Lajme të këqija për Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...