Vendim i KG-së për ndeshjen e javës së 2-të, FC Prishtina-KF Dukagjini  - Bota Sot
Vendim i KG-së për ndeshjen e javës së 2-të, FC Prishtina-KF Dukagjini 

Futboll

Vendim i KG-së për ndeshjen e javës së 2-të, FC Prishtina-KF Dukagjini 

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 18:45
Vendim i KG-së për ndeshjen e javës së 2-të, FC Prishtina-KF Dukagjini 

Komisioni i Garave, në përbërje Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati, në mbledhjen e vet të mbajtur me datë 20.08.2019, në selinë e FFK-së, bazuar në gjendjen faktike të fushës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtine mori këtë:

Ndeshja e javës së dytë e IPKO-Superligës ndërmjet FC Prishtina dhe KF Dukagjini, e përcaktuar për t’u zhvilluar me datë 24.08.2019 shtyhet për datën 25.09.2019.

Arsyetim

Komisioni i Garave duke u bazuar në gjendjen jo të mirë të fushës, përkatësisht renovimit të saj dhe përgatitjes për ndeshjen e radhës të Kombëtares së Kosovës kundër Republikës së Çekisë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, vendosi që ndeshja e javës së dytë ndërmjet FC Prishtina dhe KF Dukagjini, të shtyhet për datën 25 shtator, 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...