Zappacosta i bashkohet Romës - Bota Sot
Zappacosta i bashkohet Romës

Futboll

Zappacosta i bashkohet Romës

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 00:50
Davide Zappacosta

Mbrojtësi i djathtë i Chelseat, Davide Zappacosta, i është bashkuar Romës si lojtar i huazuar për gjashtë muaj, me opsion për të qëndruar deri në qershor të vitit 2020.

Transferimi i tij u kompletuar sot, pasi ai kishte mbërritur në Romë mbrëmë për t’i kryer testet mjekësore.

“Zappacosta i bashkohet Romës nga klubi anglez fillimisht si lojtar i huazuar për gjashtë muaj, pra deri në janar të vitit 2020. Si pjesë e marrëveshjes, ekziston një opsion që ai ta zgjasë huazimin deri në qershor 2020”, thuhet në njoftimin e Romës.

Në të njëjtën kohë, Chelsea njoftoi se Zappacosta e ka zgjatur kontratën me klubin nga Premierliga deri në qershor të vitit 2022.

“Jam i lumtur që kam ardhur në Romë pas një përvoje jashtë vendit, e cila më ka ndihmuar vërtet shumë, si njeri dhe si lojtar”, tha Zappacosta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...